02/6345 1330, 6345 1328
spirit@spiritsl.sk
Gercenova 6/A, 851 01, Bratislava


ZRUČNOSŤ A INOVÁCIA OD 1853

1853-1907
NÁŠ PÔVOD

1907-1930
HĽADANIE EXCELENTNOSTI

1930-1953
MYSLIEŤ VO VEĽKOM

1953-1968
100 ROKOV GENIALITY V PRÁCI

1968-1983
VLNA MLADOSTI

1983-2017
TISSOT SÚČASŤOU SWATCH GROUP

TISSOT

  • Stalo sa to v regióne Neuchâtel v Jurských horách, v meste Le Locle vo Švajčiarsku, keď v roku Charles-Félicien Tissot a jeho syn Charles-Emile založili spoločnosť na výrobu hodiniek – Tissot. Poháňaní pozoruhodným novátorským duchom a vyhláseným citom pre majstrovstvo, priniesli so sebou títo dvaja zakladatelia silnú firemnú kultúru. Počas svojej histórie TISSOT vytvoril výrobky, ktoré vždy priťahovali pozornosť ako v kruhoch hodinárskych, tak medzi všeobecnou verejnosťou. Či už ide o technológiu jeho strojčekov, o výskum zameraný na špeciálne materiály, alebo o celkové funkcie samotných hodiniek, jeho inžinieri a hodinári vyvinuli modely, ktoré boli priekopníkmi svojho druhu. Ako člen Swatch Group od roku 1985, farby spoločnosti TISSOT vidieť vo vyše 140 krajinách, a to prostredníctvom starostlivo vybraných malobchodníkov. Svojou spôsobilosťou a rozhodovaním vnášajú dynamiku do značky medzi ostatné veľké mená v medzinárodnom hodinárstve.
  • Už viac než 150 rokov ponúka Tissot výrobky vyrobené pri najvyšších kvalitatívnych štandardoch, čo pomohlo vytvoriť v hodinárstve dobré meno Švajčiarska vo všeobecnosti a spoločnosti Tissot obzvlášť. Tissot používa najlepšie strojčeky (výroba ETA), materiály najvyššej kvality (316L oceľ, 18-karátové zlato, titán) a voči poškriabaniu odolné sklá (zafírový kryštál s najmenej 2200 otáčkami). Výrobky sú vodeodolné  najmenej od 30 metrov až do 300 metrov, spoločnosť poskytuje náhradné diely a opravárenské služby na obdobie od 10 rokov pre všetky naše hodinky a až do 20 rokov na zlaté hodinky. Tissot, kvalita, ktorá má cenu najväčších hodinárskych znakov a ktorú by nám mohli závidieť mnohí z našich priamych konkurentov: Kvalita, ktorá znamená rozdiel!
  • Tissot stelesňuje vyše 150 rokov inovácie a švajčiarsku hodinársku tradíciu. Je to svetový líder v tradičnom švajčiarskom hodinkovom odbore, ktorého poslaním je ponúknuť širokej verejnosti výber hodiniek vysokej kvality za prijateľnú cenu. Ako oficiálny časomerač pre svetové majstrovstvá v cyklistike, motorkárstve, šerme a ľadovom hokeji, Tissot podtrhuje športové hodnoty výkonu, precíznosti a posúvania samého seba k onej hranici. Spoločnosť Tissot sídli v Le Locle vo Švajčiarsku, ale značka Tissot je prítomná vo viac než 150 krajinách po celom svete. Tissot, od roku 1985 ako člen Swatch Group, je najväčším výrobcom a distribútorom hodiniek na svete.
  • VEĽKÁ KNIHA TISSOT-u
    150 rokov je niečo, o čom sa dá určite písať. Estelle Fallet prijíma výzvu Prezidenta spoločnosti Tissot Francoisa Thiabauda. V roku 2003 bola v Bazileji odhalená vôbec prvá historická práca venovaná spoločnosti Tissot. Táto bohato ilustrovaná medzníková práca, vydaná v piatich jazykoch (francúzkom, anglickom, nemeckom, talianskom, španielskom), na vyše 350 stranách sleduje historický kontext vo svete hodinárstva v regióne Neuchatel,  vývoj značky Tissot od jej úplných začiatkov v Le Locle v roku 1853 až po vytvorenie SSIH a jej súčasný aktívny podiel v Swatch Group pod vedením pána N. G. Hayeka. Muži a ženy, ktorých úsilie a odovzdanosť spoločnosti urobili spoločnosť tým, čím v súčasnosti je, sú obzvlášť vyzdvihnutí v tejto knihe, ktorá je výsledkom náročného poverenia navrhnutého v roku 2001 Prezidentom spoločnosti Tissot, pánom Francoisom Thiabaudom, a to hodinárskej historičke Estelle Falletovej, ako súčasť osláv stopäťdesiateho výročia spoločnosti. krem predaja knihy vo vybraných kníhkupectvách, venovala spoločnosť Tissot toto dielo ku každej kúpe hodiniek z limitovanej edície „150. výročie dedičstva Tissot“.

      TISSOT, VRECKOVÉ VYDANIE
    Vreckový román „Tissot, 150 rokov“ je niečo, čo si nemožno nechať pre seba, ale podeliť sa. S touto novátorskou iniciatívou, ktorá vznikla pre 150-te výročie značky, Tissot dúfa, že privedie svojich zákazníkov ešte bližšie k tejto značke a jej hodnotám, berúc ich na objaviteľskú  cestu s  fiktívnym  cestovateľom, ktorý  sa  na svojej  ceste  z prázdnin v  Côte d´Azur späť k žiarivým svetlám Paríža zastaví v malom tak trochu odľahlom meste Le Locle. Tam objaví nielen firmu s dedičstvom bohatým na invencie a technológie, ale aj ľudí, ktorí vytvorili značku, ktorá existuje v súčasnosti, a ktorým Tissot venoval svoje nové mechanické hodinky Le Locle vhodné ako pre mužov tak aj pre ženy. Kniha je napísaná historičkou na hodinky Estelle Fallet, ktorá pre publikáciu o najväčších technických výtvoroch v histórii spoločnosti preskúmala rozsiahle archívy Tissot-u. Vreckový román je ohromnou logistickou stopou, s vyše dvomi miliónmi výtlačkov v štrnástich jazykoch a jeho cieľom je podať k tejto značke prístup, ktorý je informatívny i jednoduchý, pričom podnecuje čitateľa dozvedieť sa viac o spoločnosti a rovnako aj o regiónoch, s ktorými je neodmysliteľne spätá.  

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

02/6345 1330, 0905 394 134, spirit@spiritsl.sk

Informácie

SPIRIT Slovakia
Gercenova 6/A
851 01, Bratislava
02/6345 1330
02/ 6345 1328
spirit@spiritsl.sk

Sledujte Tissot