• HISTÓRIA

    Hodinky Certina sú známe svojou presnosťou, spoľahlivosťou a športovým charakterom. Značka športových hodiniek vybudovala v priebehu svojej 130-ročnej histórie solídnu medzinárodnú reputáciu kvalitného švajčiarskeho spracovania.

Born

VZNIK NOVEJ ZNAČKY HODINIEK

Bratia Adolf a Alfred Kurth založili vlastnú výrobňu na výrobu hodiniek vo švajčiarskom mestečku Grenchen. Na tomto idylickom mieste na úpätí hôr Jura medzi Solothurnom a Bielom pracujú bratia a ich traja zamestnanci. V krátkom čase sa rozvíja ich podnikanie, a tak sa v nasledujúcich rokoch rozšírujú a naberajú nových zamestanancov.

1888

Grana

NOVÉ MENO ZNAČKY

V roku 1906 predstavili bratia Kurthu značku pre svoje hodinky: "Grana", skratka pre "Granacus", latinský názov Grenchen. Kvalita hodiniek je okamžite ohodnotená a získava niekoľko ocenení. V dvadsiatych rokoch 20. storočia sa synova Erwin a Hans pripojili k spoločnosti otca Alfreda Kurtha a videli firmu počas ťažkej doby Veľkej hospodárskej krízy.

1906

Certina

CERTINA. S OCHRANOU.

V tridsiatych rokoch spoločnosť čoraz viac využíva značku Certina, a to z dobrého dôvodu: ľahko sa vyslovuje vo všetkých jazykoch a vznikla z latinského slova "certus", čo znamená "iste". Značka je oficiálne zaregistrovaná v roku 1939 a v roku 1949 je vybraná ako jediná značka.

1939

DS

VZNIK DS CONCEPT

V roku 1959 spoločnosť prináša prvé hodinky Certina s DS Concept. Certina DS sp extrémne nárazovo odolné automatické hodinky s odolnosťou proti vode až do 20 barov (200 metrov). Toto nastavuje nové štandardy pre celú generáciu náramkových hodiniek.

1959

Symbol

SYMBOL ROBUSTNOSTI A ŽIVOSTNOSTI

Plášť korytnačky symbolizuje robustnosť a dlhú životnosť - charakteristika, ktorá vystihuje všetky hodinky Certina, bez výnimky. Preto nie je divu, že pancier korytnačky je osobným symbolom značky od 60. rokov minulého storočia. K dnešnému dňu je charakteristický obrys stále možné nájsť na takmer každom hodinovom obale Certina, ako aj na logo značky.
Vystihuje mimoriadnu trvanlivosť, ktorá charakterizuje každé hodinky Certina.

1959

Expedicia

EXPEDÍCIA - HIMALÁJE

Certina DS sprevádza medzinárodnú expedíciu na prvý úspešný výstup Dhaulagiri s 8167 metrami v západnom Nepále. Prekonáva všetky výzvy - od silných výkyvov teploty až po značnú výšku a tlakové rozdiely - bez problémov.

1960

Sealab

NA DNE OCEÁNU SO SEALAB ll

Certina DS sa zúčastňuje podmorského projektu amerického námorníctva Sealab II, ktorý zahŕňa vedcov a potápačov pracujúcich v potápačskej stanici v rôznych oblastiach morského výskumu. Potvrdzujú, že Certina DS je absolútne spoľahlivá za všetkých podmienok.

1965

Potapanie

ÚSPEŠNÝ PONOR

Inovatívny model DS-2 Super PH 500 M je súčasťou podvodného experimentu Tektite, v ktorom štyria vedci žijú v dvoch podzemných obytných nádržiach dva mesiace v rámci pozorovania NASA. Modely Certina nosené vedcami dosahujú najlepšie skóre.

1969

Let

LIETAME VYSOKO

Japonská expedícia na Mount Everest bola sprevádzaná hodinkami Certina, ktoré tiež čelia týmto náročným podmienkam. Počas expedície dosiahol japonský lyžiar Miura jednu z najodvážnejších lyžiarskych tratí všetkých čias, ktorá sa zostupuje cez 1000 metrov od nadmorskej výšky 8 000 metrov a nosil DS-2 Chronolympic.

1970

Telo

ČAS POČÚVAŤ TELO

Certina Biostar sú prvé hodinky na svete, ktoré zobrazujú každodenné biorytmy človeka. Zobrazuje fyzické, duševné a emocionálne biorytmy nositeľa.

1971

Sampioni

ŠAMPIÓNI SPOLU

Belgický jazdec Roger de Coster zvíťazil tri krát na svetovom šampionáte motocyklov triedy 500cc a hrdo nosil svoje Certina DS 288.

1973

Sila

VÝKONNÉ DUO

Ultra-robustný a odolný voči poškriabaniu DS DiaMaster priťahuje pozornosť všade - vrátane známeho amerického boxera Mohameda Aliho.

1976

Etapa

NOVÁ ETAPA V HISTÓRII VÝROBY HODINIEK

Certina sa pripojila k novovzniknutej skupine SMH, ktorú vedie vizionársky podnikateľ a milovník hodín Nicolas G. Hayek. SMH sa stáva poprednou svetovou hodinovou skupinou a v roku 1999 je premenovaná na spoločnosť Swatch Group Ltd. Certina - športové hodinky sa nachádzajú v segmente strednej cenovej triedy.

1983

Sport

JEDNODUCHO ŠPORTOVÉ HODINKY

Vďaka svojim novým modelom značky Cascadeur je na prvý pohľad vidieť zručnosť značky Certina pri výrobe športových hodiniek. Ramienok týchto hodiniek je navrhnutý ako reťaz motocyklu a dve pútavé kovové tyče nad zafírovým kryštálom poskytujú dodatočnú ochranu.

1995

Off-road

ČASOMIERA OFF-ROAD

Certina pokračuje v rozširovaní svojej účasti v motoristickom športe. Hodinky nosí na zápästí obľúbený majstra sveta Colin McRae.

2002

Presnost

ABSOLÚTNA PRESNOSŤ

DS-3 1000m zachytáva dedičstvo známych potápačov Certiny. Tieto automatické hodinky sú odolné voči vode až do rekordnej hĺbky 1000 metrov.

2004

Podium

NA PÓDIU VÍŤAZOV

Ako oficiálny sponzor tímu Sauber Petronas, Certina oslavuje svoj debut vo Formule 1. Zároveň značka oslavuje výhru svetového titulu motocyklistom Thomas Lüthi v kubatúre 125cc, ktorého sponzorovali od začiatku jeho kariéry. Tieto športové úspechy sa odrážajú v uvedení hodiniek DS Podium. Ich športový dizajn a presnosť ich robia jednou z najpopulárnejších kategórii hodiniek rodiny Certina, dokonca i dnes.

2005

Atlet

VÝNIMOČNÝ ATLÉT

Nórsky Ole Einar Bjørndalen, najsilnejší biatlét v histórii športu, sa stáva oficiálnym ambasádorom značky.

2011

Certina

125 ROKOV CERTINA

Pri príležitosti svojho 125. výročia predstavuje Certina nielen úplne novú firemnú identitu, ale aj tri nové hodinky. Automatická kalibrácia Powermatic 80 s veľmi presným pohybom a s výkonovou rezervou až 80 hodín. C01.21 predstavuje mimoriadne spoľahlivý chronograf. Inovatívne trio, s kalibrom Precidrive ™, predstavuje novú generáciu hodiniek, ktorých presnosť je porovnateľná s presnosťou chronometrov. Značka pokračuje v intenzívnom zapojení sa do motorsportu a je oficiálnym časomeračom na Majstrovstvách sveta v rally FIA

2013

Rychlost

NOVÍ PARTNERI V RÝCHLOSTI

Certina rozširuje svoju prítomnosť v motorovom svete rally ako oficiálny partner Abu Dhabi Total World Rally Team, jedného z najznámejších a najúspešnejších tímov v tomto športe. Taktiež vstupuje do partnerstva s renomovanými spoločnosťami ADAC GT Masters. Ako oficiálny časomerač v jednej z najzaujímavejších závodných sérií v Európe, značka upevňuje svoju povesť autentických športových hodiniek, ktoré sú doma na hlavných svetových motorsportových podujatiach.

2015

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

02/6345 1330, 0905 394 134, spirit@spiritsl.sk

Informácie

SPIRIT Slovakia
Gercenova 6/A
851 01, Bratislava
02/6345 1330
02/ 6345 1328
spirit@spiritsl.sk

Sledujte Certina