0905 394 134
spirit@spiritsl.sk

 

Pre vodotesnosť neplatí univerzálna jednotka. Najčastejšie sa pri hodinkách TISSOT a CERTINA, alebo Calvin Klein stretnete s označením v metroch, alebo v jednotkách tlaku -v atmosférach a baroch (ATM, BAR). Práve tlak má na svedomí prenikanie vody do vnútra hodiniek.Označenie „vodotesný“ (water resistant-WR), v súvislosti s hodinkami nekorešponduje so skutočnosťou. Ani tie najlepšie potápačské hodinky nie sú za každých okolností vodotesné. Treba si pamätať, VODOTESNOSŤ NIE JE DOŽIVOTNÁ A NIE JE ZA KAŽDÝCH PODMIENOK !

Ak sa  vybije baterka po krátkom čase?

Treba zákazníka informovať, že každé hodinky z výroby putujú od výrobcu k dodávateľovi na sklad, následne k predajcovi do vitríny a tam čakajú na svojho nového majiteľa. Celý čas je v nich batéria vložená.a hodinky idú. Povytiahnutím korunky je možné zastaviť chod hodiniek

Aká je záruka na kožené remienky?

Podľa zákona o ochrane spotrebiteľa sa na tovar vzťahuje záruka 24 mesiacov. Treba ale zdôrazniť, že záruka sa  vzťahuje na výrobné vady, nie na mechanické poškodenia spôsobené- či už bežným nosením alebo nešetrným  zaobchádzaním.

U quartzových hodiniek – zákazníci veľa krát reklamujú, že sekundová ručička neskáče presne po indexoch- resp.od č.12 do č.6 skáče presne a potom postupne od č.6 do č.12 neprekrýva presne jednotlivé indexy.

Prečo je zmagnetizovanie nebezpečné?

Zastavili sa vám z ničoho nič mechanické hodinky? Zmenila sa náhle ich presnosť a vy si neviete vysvetliť, čo sa stalo? Možno je na vine zmagnetizovanie. O nepriaznivých dôsledkoch vystavenia mechanických hodiniek pôsobeniu magnetického poľa bolo už popísané veľa.

Mechanický strojček:

Je veľmi dôležité pri predaji informovať zákazníkov o rozdieloch medzi QUARTZovými hodinkami a mechanickými hodinkami, prípadne informovať zákazníka o výhodách a nevýhodách automatických strojčekov a taktiež o nutnosti vykonávať pravidelný servis.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

+421 02 6345 1330, +421 0905 394 134, spirit@spiritsl.sk